Ennek a miniatürizálásnak az eredménye, hogy egy átlagos csepp víz akár 5-10 apró elektronikai alkatrészt is képes lefedni. Mi is megy végbe egy beázott telefonban a bele kerülő nedvesség mennyiségétől függetlenül? A nedvesség vezeti az elektromosságot. Ez tény. Készülékünkben lévő alkatrészek tulajdonsága, hogy feladatuk elvégzése közben az elektromosság némi akadályba ütközik, ezt hívják ellenállásnak.
Az elektromosság igyekszik a legkevesebb ellenállást kifejtő közegen keresztül menni. Ez általában a folyadék. Ilyenkor úgynevezett zárlat jön létre. A zárlat összezár kettő vagy több olyan áramköri csatlakozási pontot, aminek nem kellene kapcsolatban lennie egymással és a pontos számítások alapján tervezett hálózat rendellenes működésének következményeképpen túlterhelődik és ezzel alkatrészek meghibásodását okozza. Miközben a zárlat fennáll, az jelentős hő leadással jár, tehát a készülék gyorsan melegszik.
Ha ilyet tapasztalunk és gyanítjuk, hogy szeretett eszközünk beázott, mondjuk egy jakuzziban folytatott beszélgetés után a készülék forró, vagy közvetlenül a medence aljáról halásszuk ki , nem árt tudnunk mit is kell tenni ilyen helyzetben:
- – Ne próbáld bekapcsolni a készüléket!
- – Ha aktív, akkor kapcsold ki a készüléket!
- – Ne próbáld szétfeszíteni, mert többet árthatsz mint használsz a készüléknek.
- – iPhone 4 és 4S esetében az alsó csavarok eltávolítása után (persze megfelelő csavarhúzóval) levehető a hátlap. Az akku csatlakozót 1 csavar rögzíti az alaplaphoz, ennek kicsavarásával és a csatlakozó szétpattintásával szüntessük meg zárlatot. Szükség esetén nézzünk meg egy videót erről a youtube-on.
- – Egy összeszerelt készülék a beázás után még egy héttel is tartalmazhat folyadékot, ha beázott, tehát 5 perc hajszárítózás nem fog segíteni.
- – A városi legenda igaz… Tedd egy zacskó rizsbe. Ez azért jó, mert a rizs elvonja a környezetétől a nedvességet ezáltal segít a folyadék eltüntetésében.